HISTORIA


    Nasz lokal istnieje od roku 1991 w Helu przy ulicy Lipowej 7. Pewnego grudniowego wieczoru wspólnie z rodziną postanowiliśmy wybudować lokal gastronomiczny, korzystając z dobrodziejstw lokalnych, czyli ryb. Zaczynaliśmy od ubogiego wyposażenia i skromnego menu, którego skład wchodziła smażona ryba i pieczywo oraz nielicznego personelu. Działalność odniosła sukces, a zawdzięczamy to lokalizacji.

   Po latach ciężkiej, sezonowej pracy udało się nam poszerzyć zaplecze gastronomiczne i asortyment. Wprowadziliśmy nowe gatunki ryb większości ludziom nieznanych, frytki, surówkę, a także ryby wędzone. Byliśmy trzecią smażalnia ryb w Helu. Mimo niewielkiej ale znaczącej konkurencji udało się nam utrzymać na rynku.

   Z roku na rok polepszaliśmy naszą skromną ofertę i technologię, aż doszliśmy do przełomowej przebudowy. W 2005 roku powstał całkowicie nowy obiekt, z nowym zapleczem gastronomicznym, które spełnia wszystkie wymogi i standardy Unijne oraz wprowadziliśmy nową nazwę i markę - "FALA". Nawiązuje ona do tradycji rodzinnej sprzed II Wojny Światowej, gdzie w tym samym miejscu serwowano posiłki w domku rybackim pod nazwą "Willa Fala" - kuchnia Warszawska. Posiłki te były tylko dla letników mieszkających w okolicznych domach rybackich. Jesteśmy czwartym pokoleniem, które kontynuuję tradycje kulinarne w tym samym miejscu. Dołączyliśmy też niewielką ofertę noclegową.

   Od samego początku serwujemy głównie dania z ryb i tak już pozostanie. Ułożenie naszej smażalni przy plaży od strony Zatoki Puckiej umożliwia nam zakup najświeższych ryb od helskich rybaków. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przygotowywane w naszym lokalu ryby zawsze zachowują najwyższa jakoś. Smak naszych dan rybnych doskonale podkreślają lokalne piwa podawane w ogródku piwnym. Wykwalifikowany personel spełni wszystkie prośby naszych klientów. Ta wspaniała kompozycja pozwoli każdemu odwiedzającemu nasza smażalnie docenić naturalne walory smakowe naszych potraw. Bliskość Zatoki Puckiej, świeże ryby oraz smak lokalnego piwa gwarantują, ze wrócisz tu za rok.